یک مطالعه جدید باج افزار ، هزینه های واقعی انجام تجارت در امارات را نشان می دهد


Cybereason نتایج یک نظرسنجی جهانی در مورد باج افزار را در حدود 1300 متخصص امنیتی منتشر کرده است.

در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) ، 37٪ از شرکت های مورد نظر گفتند که در 24 ماه گذشته تحت حمله باج افزار قرار گرفته اند. 84٪ از این شرکتها (24٪ بالاتر از میانگین جهانی) پرداخت دیه را انتخاب کردند ، اما جالب است که 90٪ آنها با حمله دوم باج افزار ، اغلب در دست همان گروه از شرکت کنندگان در معرض تهدید قرار گرفتند. این بررسی همچنین نشان داد که از بین سازمانهایی که تصمیم به پرداخت درخواست دیه برای دسترسی مجدد به سیستمهای رمزگذاری شده خود هستند ، 59٪ گزارش کردند که برخی یا کل داده ها در طی روند بازیابی خراب شده است.

“نتایج مطالعه ما تأکید می کند که چرا ، بجز در مواردی که تهدیدی برای زندگی باشد ، هیچ گونه هزینه ای برای حملات هکر پرداخت نمی شود. پرداخت طلب باج ، بهبودی موفقیت آمیز را تضمین نمی کند ، از حمله مجدد مهاجمان به قربانی جلوگیری نمی کند و در نهایت فقط با تشویق حملات بیشتر ، مشکل را تشدید می کند “، Lior Div ، مدیر عامل شرکت و بنیانگذار Cybereason. “مقابله با تهدید با اتخاذ یک استراتژی اولیه تشخیص زودهنگام ، به سازمان ها این امکان را می دهد تا قبل از آسیب رساندن به تجارت ، باج افزار مخرب را متوقف کنند.”

یافته های اصلی امارات متحده عربی شامل موارد زیر است:

  • افزایش مطالبات باج: 63٪ از مشاغل (28٪ بالاتر از متوسط ​​جهان) كه درخواست باج پرداخت كرده اند بین 350،000 تا 1.4 میلیون دلار توزیع شده است ، در حالی كه 10٪ بیش از 1.4 میلیون دلار باج پرداخت كرده اند.
  • از دست دادن درآمد کسب و کار: 63٪ از سازمانها از دست دادن تجارت (19٪ بالاتر از متوسط ​​جهانی) در نتیجه حمله باج افزار و 42٪ از دست دادن قابل توجه درآمد را گزارش می دهند.
  • آسیب رساندن به مارک و شهرت: 54٪ سازمانها نشان دادند كه در اثر یك حمله موفق ، مارك و اعتبار آنها آسیب دیده است.
  • از دست دادن استعداد در سطح C: 50٪ سازمانها (19٪ بالاتر از متوسط ​​جهانی) گزارش می دهند كه استعداد سطح C را به عنوان نتیجه مستقیم حملات باج افزار از دست داده اند.
  • تعدیل نیرو: مطابق با میانگین جهانی ، 29٪ گزارش دادند که به دلیل فشار مالی پس از حمله باج افزار مجبور به اخراج کارکنان شده اند.
  • تعطیلی مشاغل: شگفت آور 42٪ از سازمانها (16٪ بالاتر از متوسط ​​جهان) گزارش كردند كه حمله باج افزار مجبور شد تجارت را كلاً تعطیل كند.

“حملات با Ransomware یکی از مهمترین نگرانیهای سازمانهای امارات متحده عربی و سراسر جهان است که اغلب باعث ایجاد اختلالات عمده در تجارت می شود ، از جمله از دست دادن درآمد و منابع انسانی ارزشمند در نتیجه مستقیم. اگر به عنوان مثال به حمله باج افزارهای Colonial Pipeline اخیر نگاه کنیم ، این اختلالات در سواحل شرقی ایالات متحده احساس و بر سایر مشاغل وابسته به عملیات استعمار تأثیر منفی گذاشت. “

سایر یافته های کلیدی موجود در گزارش کامل نشان می دهد که تا چه حد زیان برای مشاغل در امارات متحده عربی می تواند تحت پوشش بیمه سایبری قرار گیرد ، تا چه اندازه سازمان های منطقه ای آماده می توانند تهدیدات باج افزارهای تجاری را از نظر سیاست های امنیتی و پرسنلی کافی برطرف کنند. علاوه بر این ، گزارش داده های معتبری در مورد انواع راه حل های امنیتی که سازمان ها قبل از حمله داشته اند و همچنین راه حل هایی که اغلب توسط سازمان ها پس از حمله توسط باج افزار مورد استفاده قرار می گیرند ، ارائه می شود.

گزارش کامل را می توان در اینجا یافت: Ransomware: هزینه واقعی برای تجارت.

دیدگاهتان را بنویسید