تحقیق منچستر آرنا کاستی های امنیتی را برجسته می کند


تحقیقات در مورد بمب گذاری در منچستر آرنا نشان داد که نقض امنیت در شب منجر به چندین “فرصت از دست رفته” قبل از حمله شده است و “به احتمال زیاد” جان بیشتر نجات می یابد.

در اولین گزارش تحقیق سه ، رئیس جمهور جان جان ساندرز گفت که اپراتور عرصه SMG ، شرکت امنیتی Showsec و پلیس حمل و نقل انگلیس (BTP) “مسئول اصلی از دست دادن فرصت ها” هستند ، اما همچنین “حذف های فردی” وجود دارد.

ساندرز گفت: “ترتیبات امنیتی منچستر آرنا … باید جلوی تأثیر مخرب حمله را گرفته یا آن را به حداقل می رساند. آنها موفق به انجام این کار نشدند.

“تعدادی فرصت از دست رفته وجود داشت که منجر به این شکست شد.

“قرار بود سلمان عابدی در 22 مه 2017 به عنوان تهدیدی برای مسئولین امنیت عرصه شناسایی شود و مداخله مخرب انجام شود.

“اگر این اتفاق می افتد ، من فکر می کنم عابدی هنوز دستگاه خود را منفجر می کند ، اما احتمال دارد تلفات جانی و جراحات کمتر باشد.”

برخی از گزینه های از دست رفته ذکر شده در این تحقیق عبارتند از:

  • اقدامات افسر امنیتی کایل لولر ، که پس از ابراز نگرانی در مورد عابدی ، سعی کرد با استفاده از رادیوی خود به اتاق کنترل امنیتی هشدار دهد ، اما نتوانست قبل از ترک “بی خیال” لابی از آنجا عبور کند
  • سیستم نظارت تصویری “ناکافی” SMG ، که بن بست برجای گذاشت ، به عابدی اجازه می داد قبل از انفجار یک ساعت در لابی صحنه پنهان شود
  • 30 دقیقه قبل از حمله هیچ “گشت امنیتی کافی” از Showsec در لابی صحنه وجود نداشت ، زیرا عابدی از دید دوربین های مداربسته مخفی شد
  • محمد آگا ، مقام امنیتی ، متوجه نشده بود كه عابدی حدوداً یك ساعت قبل از حمله ، در لابی صحنه ، به طرز مشكوكی عمل می كند ، پس از آنكه شوزك “نتوانست او را به اندازه کافی آموزش دهد.

در میان 9 توصیه ، ساندرز گفت ، “پس از انجام وظیفه توسط فیگن موری ، مادر مقتول ، مارتین هیث ،” حفاظت از وظیفه “برای امنیت بهتر مکان ها باید در قانون ثبت شود.

گزارش دیگری در مورد واکنش اضطراری و تجربه هر یک از قربانیان ارائه خواهد شد ، و در آخر ، تجزیه و تحلیل اینکه آیا می توان از حمله جلوگیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید