اختصاصی: 5 نکته برای محافظت از وسایل نقلیه در برابر حملات سایبری


در هر بخش ، امنیت سایبری تهدیدی اجتناب ناپذیر است. با این وجود ، وقتی نوبت به مدیریت ناوگان و ناوگان بزرگ وسایل نقلیه می رسد ، مقابله و مدیریت بالقوه تهدیدها دشوارتر است.

با هوشمندتر شدن وسایل نقلیه ، خطر و پاداش حملات امنیت سایبری به اتومبیل ها ، وانت ها و سایر وسایل نقلیه نیز توسط هکرها افزایش می یابد. اگر ناوگان شما برخی از ویژگی های هوشمند را داشته باشد ، ممکن است در یک دقیقه تأثیر زیادی نداشته باشد ، اما بعد از پنج یا ده سال که فناوری پیشرفته تر است ، این مسئله مشکل ساز می شود.

اثبات مشکل

در سال 2015 ، کرایسلر نقض امنیتی گسترده ای در محدوده جیپ خود نشان داد ، جایی که هکرها می توانند ترمز را غیرفعال کنند ، رادیو را خاموش و روشن کنند و حتی کنترل ها را کنترل کنند. این بدان معنا بود که آنها برای ایجاد یک وصله امنیتی مجبور به کشیدن 1.4 میلیون خودرو بودند.

تسلا همچنین برخی مشکلات خاص خودش را داشت. اولین هکرها به تسلا نشان دادند که می توانند به سیستم کنترل دسترسی پیدا کنند ، ترمزها را فعال کنند ، آینه های درب را تراز کنند و غیره. از بیش از 12 مایل. بعداً ، یک هکر از همان گروه نشان داد که چگونه امکان ورود به تسلا مدل S P85 و نصب نرم افزار از سایر مدل های تسلا بر روی آن وجود دارد.

بنابراین چگونه می توانید از ناوگان خود محافظت کنید؟

وصله ها را در اسرع وقت اعمال کنید

تمام قطعات فنی یا مربوط به خودرو که به روزرسانی منظم دریافت می کنند باید در اسرع وقت تکمیل شوند. داشتن سیستم های منسوخ خطر محسوب می شود ، زیرا گاهی اوقات می تواند به معنای بالقوه هک شدن خودرو باشد.

خوشبختانه هکرها اکنون در حال کار با شرکت های خودروسازی برای آسیب پذیری تست استرس هستند ، اما بروزرسانی نرم افزار و سخت افزار از اهمیت بالاتری برخوردار است.

حملاتی مانند حملات NotPetya و WannaCry ، هر دو در سال 2017 ، آسیب پذیری های زیادی را در سیستم های قدیمی مایکروسافت ویندوز نشان دادند.

اطمینان حاصل کنید که مردم از خطرات آن مطلع هستند

در امنیت سایبری ، یکی از بزرگترین خطرات کمبود آموزش است. اگر مردم متوجه نشوند که آنچه انجام می دهند می تواند به طور بالقوه مضر باشد ، امنیت سایبری رونق می یابد. این کار می تواند به سادگی گذاشتن یک لپ تاپ فعال در اتومبیل آنها در نمای کامل یا ترک یک کابین با داشبورد ناوگان در هنگام تعطیلات باشد.

اطمینان از آگاهی همه افراد درگیر ، نه فقط کارمندان ستاد ، از خطرات مربوط به امنیت سایبری به شما کمک می کند تا خطر شما به صورت دسته جمعی کاهش یابد.

از پایگاه های داده مرکزی محافظت کنید

این که آیا شما با سیستم قفسه کار می کنید یا سیستم عامل سفارشی دارید ، پایگاه داده با اطلاعات راننده ، نوع ناوگان و انواع سیستم ها یکی از ارزشمندترین چیزهای شرکت شماست.

با استفاده از این اطلاعات ، هکرها می توانند یک برنامه عملیاتی در مورد نحوه غیرفعال کردن تجارت شما یا حتی خودداری از باز کردن قفل پایگاه داده بدون پرداخت بیت کوین ایجاد کنند. این می تواند یک فرآیند گران قیمت باشد که می تواند برای کسب و کار شما هزینه ، اعتماد و مشتری را در پی داشته باشد. اگر مشخص شود که شما فرآیندهای کافی را ندارید ، پس می توانید به دلیل سهل انگاری جریمه شوید. حتی فقط همین ، داشتن محافظت کافی مانند احراز هویت چند عاملی و کلیدهای تک علامت (کلیدهای SSO) به شما کمک می کند تا ثابت کنید که همه چیز را در جای خود قرار داده اید.

داده های مکان خودرو را در مکانی امن نگهداری کنید

اگر داده های مسیر یا ناوگان از طریق یک وب سایت یا پایگاه داده قابل مشاهده باشد ، حفاظت از آنها بسیار مهم است. با استفاده از داده های مکان ، می توانید شبکه های خانگی را پیدا کرده و آسیب پذیری ایجاد کنید و همچنین دفتر مرکزی را بیابید.

برخی از هکرها حتی می توانند وسایل نقلیه را تغییر مسیر دهند و باعث هرج و مرج شوند. به این ترتیب ، داده های مکانی که ممکن است برای ردیابی تحویل استفاده شوند باید ایمن نگه داشته شوند و پس از اتمام داده ها ، اتصال قطع می شود. استفاده از اتصال دسترسی یکبار مصرف از دسترسی برگشتی جلوگیری می کند.

شما چندین شبکه کوچک اتومبیل دارید

برای مدیران شهرها و ناوگان ، وجود وسایل نقلیه در شبکه ها و سیستم های کنترل جداگانه می تواند از خروج کامل ناوگان جلوگیری کند. با فرض اینکه یک ماشین در شبکه دارای یک آسیب پذیری است ، به جای اینکه تمام وسایل نقلیه موجود در آن شبکه از یک وسیله نقلیه به وسیله نقلیه دیگر (V2V) در معرض خطر قرار بگیرند ، فقط یک گروه کوچک در معرض خطر است.

علاوه بر اینکه تجارت شما را ادامه می دهد ، از حملات گسترده جلوگیری می کند و خطر کلی را برای تجارت و کارمندان شما کاهش می دهد.

این مقاله توسط کیث مایکلز ، محکوم به بیمه اتومبیل و مشروبات الکلی تهیه شده است برای یافتن بهترین سیاستی متناسب با شرایط شما بسیار ارزشمند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید