اختصاصی: آیا ما برای طوفان کامل آماده می شویم؟


سال 2021 سال بهبودی ناهموار است ، زیرا اثرات همه گیری دنیایی از افراد را ایجاد می کند که ندارند و ندارند. با افزایش بدهی ها و هزینه های دولت برای مهار بحران کنونی ، رقابت بین کشورها و کشورها شدید است. رابطه بین دولت و تجارت و بین جامعه و تجارت برای شرکت ها حیاتی شده است. اگر سال 2021 پایان همه گیری را نشان ندهد ، سالی است که تعیین می کند چه اتفاقی می افتد که بدترین زمان به پایان می رسد.

اگرچه در روابط ایالات متحده و چین شاهد ایجاد ثبات سطحی هستیم ، اما دو کشور ضمن پیشبرد تلاش های خود برای برتری جهانی ، با موضوعات گسترده ای روبرو خواهند شد. در عین حال ، برخی از خطرناکترین رژیمها توسط رهبران استبدادی هدایت می شوند که تمایل دارند در صحنه های جهانی در زمینه های سلطه سایبری ، هسته ای ، فضایی ، نظامی و اقتصادی تغییر کنند.

علاوه بر این ، یک نقطه شکست برای پیوند بین تجارت و تغییرات آب و هوایی وجود داشت. اکنون هیچ سازمانی توانایی این را ندارد که موضعی نگیرد. در سال 2020 ، شاهد بودیم که مقامات هواشناسی نام حوادث آب و هوایی را خسته می کنند ، و امسال آنها شروع فصل دو هفته طوفان را منعکس می کنند. کشورها با آتش سوزی در جنگل ها ، خشکسالی های طولانی مدت و زمستان های شدید و طلسم هایی روبرو هستند که احتمال وقوع زمین لرزه های مدت ها قبل ، ابر آتشفشان ها و قطع طولانی مدت برق و اینترنت به دلیل شعله های خورشیدی را منتفی نمی دانند.

تحول سریع دیجیتال که در طی همه گیری ایجاد شده با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت و باعث افزایش اتصال به محل کار می شود. اما با کار از راه دور و افزایش استفاده از رسانه های اجتماعی ، میزان مواجهه و آسیب پذیری افزایش می یابد. چالش های پیش روی تجارت فرصت های شرکت کنندگان در تهدیدات سایبری خواهد بود که از افزایش ارتباطات و تصمیم گیری عجولانه بهره مند می شوند. شرکت های سراسر جهان باید انگیزه نوآوری در فناوری را با چالش های امنیت ، یکپارچگی و پایداری متعادل کنند.

اکنون زمان آن است که از یک پاسخ بحران به سمت پذیرش عدم اطمینان حرکت کنیم. با ورود واکسن های COVID-19 ، مثبت تر شدن چشم انداز ، شرکت هایی که از پذیرش خطر در سال 2021 خودداری می کنند ، در معرض خطر عدم بهره گیری از بهبودی پس از COVID قرار دارند. برای شروع موفقیت آمیز در موج بهبود پس از COVID ، بسیاری از مشاغل باید مدلهای تجاری خود را حتی با روشهای معنادارتر از آنچه در حال حاضر هستند تغییر دهند. رقابت شرکت ها با توجه به ارزش آنها و همچنین بهره وری و سود تعیین خواهد شد.

چگونه برای طوفان کامل آماده شویم؟

افزایش آگاهی از خطر

آگاهی از خطر ، افزایش آگاهی در جامعه شرکتی در مورد خطرات موجود ، تأثیرات احتمالی آنها و نحوه مدیریت آنها است. با درک بهتر نقشها و مسئولیتهای خاص آنها در مدیریت ریسک ، مدیران و کارکنان پروژه قادر به درک مسئولیت پذیری آنها خواهند بود. این امر از طریق افزایش مشارکت در شناسایی ریسک ، مالکیت بیشتر ریسک و تفکر فعال تر آشکار می شود. آگاهی بیشتر نسبت به ریسک بدان معنی است که ذینفعان به جای انتظار برای بروز مشکلات ، بهتر می توانند خطرات را شناسایی کنند. با افزایش آگاهی از ریسک ، وی تجربیات جدید ریسک را اضافه می کند – و تجربه بیشتر منجر به ارزیابی و ارزیابی ریسک بهتر می شود.

استراتژی های امنیتی انعطاف پذیر و کاهش خطر

اگرچه اجرای و تکرار استراتژی های امنیتی طولانی مدت و زمان بر است اما دیگر این لوکس را نداریم. چرا؟ زیرا علاوه بر چشم انداز تهدید همیشه در حال تحول ، عوامل داخلی و خارجی بسیاری دیگری نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. به عنوان مثال ، قوانین ، مقررات رازداری ، استانداردهای انطباق ، اندازه شرکت ، اعضای هیئت مدیره ، بودجه و تک تک کارکنان بر موقعیت سازمان امنیتی تأثیر می گذارند و بنابراین باید بر استراتژی ها تأثیر بگذارند.

رویکرد جامعه به امنیت

از آنجا که عنصر انسانی همچنان یکی از بزرگترین عوامل خطر برای تداوم تجارت است ، ضروری است کسانی که در پست های ارشد امنیتی هستند این تلاش ها را برای تعامل با کارمندان خود برای انتقال خطرات و مسئولیت ها انجام دهند. علاوه بر این ، همانطور که قبلاً نیز عنوان کردم و بخشی از چشم انداز من برای برنامه پایداری جامعه شرکتی است که ایجاد کرده ام ، هر یک از بحران های موجود و احتمالی شرح داده شده در بالا (یا ترکیبی از آنها) مطمئناً بر کارمند خانه تأثیر می گذارد و شهروند از سال 2021 به بعد ، نباید آگاهی از خطر را به عنوان یک تخصص ، بلکه کاری دانست که از پایین به بالا در سازمان انجام می شود.

در این سناریوی عدم اطمینان مداوم ، تجارت و مدیریت ریسک باید دست به دست هم دهند. پروتکل های امنیتی باید در اتاق هیئت مدیره تعریف شده و در جامعه شرکت ها پیاده سازی شوند. اینكه آیا همه این عوامل خطر برای ایجاد طوفان كامل خطرات تداوم تجارت در كنار هم قرار گرفته اند ، یا اگر به طور جداگانه با هم تلاقی داشته باشند ، باید آمادگی مقابله با پیامدهای قابل پیش بینی اختلال را داشته باشیم. در حالی که ما به بررسی این سناریو ادامه می دهیم ، آگاهی از ریسک بالا ، پروتکل های روشن و استراتژی های انعطاف پذیر کاهش ریسک در استاندارد جدید یک ضرورت است.

پیتر بکمن

توسط پیتر بکمن

می توانید در اینجا با پیتر در LinkedIn تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید